Audi Tradition na wystawie Techno Classica 2016

0

Techno Classica 2016

W Essen, na światowym pokazie samochodów Vintage, który koncentruje się na rzadkich, historycznych modelach pojazdów zaprezentowany zostanie kolejny pojazd . Od 6 do 10 kwietnia, miłośnicy historycznych aut będą mieli możliwość zobaczenia Audi Tradition na wystawie Techno Classica 2016. Głównymi atrakcjami stoiska marki z Ingolstadt będą przede wszystkim modele Audi Quattro Spyder oraz Audi Avus Quattro. Ponadto, będziemy mogli zobaczyć prototyp rajdowego Audi grupy S z centralnie montowanym silnikiem oraz jedyny istniejący motocykl marki Audi.

Sensacja targów

Warto dodać, że takie koncepcyjne Audi Quattro Spyder było sensacją targów IAA we Frankfurcie w roku 1991. Te pojazdy ważyły niecałe 1100 kilogramów. Miesiąc po tym wydarzeniu, marka podczas wystawy samochodowej w Tokio zaprezentowała światu jeszcze bardziej radykalny projekt supersportowego samochodu – Audi Avus Quatro, który posiadał montowany centralnie, dwunastocylindrowy silnik w ułożeniu W, o mocy 509 KM.

Najstarszym na stoisku eksponatem będzie Slaby-Beringer z roku 1924. Jest to bardzo mały pojazd wyposażony w jednocylindrowy, dwusuwowy silnik DKW. Napęd DKW ma również trójkołowiec Framo TV 300 z 1929 roku. Wisienką na torcie na stoisku Audi będzie DKW F 9 z 1941 roku. Jest to pojazd o trzycylindrowym, dwusuwowym silniku o mocy 28 KM. Jego karoseria urzeka aerodynamicznymi kształtami. Zbudowano zaledwie dziesięć sztuk – wojna uniemożliwiła produkcję seryjną.

Rajdowe Audi

Rajdowe Audi grupy S, nie jest spopularyzowane. Jedyny egzemplarz, który pokazany będzie w Essen, miał wyjechać na trasę w roku 1987, nigdy jednak nie został wykorzystany. Unikatowy model Audi charakteryzuje się innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi: rurową, stalową ramą, karoserią z tworzywa sztucznego i czterozaworowym, turbodoładowanym silnikiem montowanym centralnie. Ponadto, kolekcję na Techno Classica uzupełniają dwa motocykle – wyścigowe motocykle DKW ORe 250, które dominowały w swojej klasie pojemności i praktycznie nie znikały z list zwycięzców poszczególnych wyścigów.

 

Więcej informacji na temat Techno Classica: http://www.siha.de/tce_uk.php?m=1&ms=4.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz