BMW 2017 – nowe generacje wiosną

0

Na wiosnę 2017, nowa generacja BMW serii 5 będąca najbardziej sportową i innowacyjną limuzyną w klasie biznesowej, zacznie wyznaczać nowe standardy w zakresie wydajności. Nowy model BMW 520d EfficientDynamics Edition zadziwia zużyciem paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 4,3 do 3,9 litra na 100 kilometrów (emisja CO2 w cyklu mieszanym: 114 – 102 g/km).

Dzięki rozszerzonej ofercie systemów wspomagania kierowcy, BMW serii 7 to kolejny krok ku pełnej automatyzacji jazdy. Zakres produktów zawiera teraz również ostrzeganie przed zmianą pasa ruchu, system aktywnego unikania kolizji ActiveAssist, asystenta kierowania i toru jazdy. Od wiosny 2017 roku, ekskluzywny i sportowy charakter modeli BMW serii 6 zostanie umocniony poprzez dodanie atrakcyjnych innowacji stanowiących specjalne opcje wyposażenia. Ładowanie cyfrowe, innowacyjna funkcja do wygodnego i oszczędnego ładowania akumulatora wysokiego napięcia, będzie dostępna wyłącznie dla samochodów BMW i i BMW iPerformance. Od marca 2017, nowe wyposażenie opcjonalne wysokiej jakości zostanie dodane do oferty wyposażenia specjalnego modeli z serii BMW 3 i BMW 4, jak również modeli BMW X5 i BMW X6.

Model BMW 520d EfficientDynamics: większa przyjemność z jazdy, niższa emisja CO2.

Począwszy od marca 2017 roku, przyjemność jazdy charakterystyczna dla nowej limuzyny BMW serii 5 będzie gwarantowana razem z najniższymi wartościami zużycia paliwa i emisji dla tego segmentu pojazdów. Nowy model BMW 520d EfficientDynamics jest napędzany 2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym z technologią BMW TwinPower Turbo, zapewniającym maksymalną moc rzędu 140 kW / 190 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm, dostępny pomiędzy 1.750 a 2.500 obr./min. Limuzyna przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w 7,5 sekundy i osiąga zużycie paliwa w cyklu mieszanym w zakresie od 4,3 do 3,9 litra na 100 kilometrów, a emisję CO2 na poziomie między 114 a 102 g na kilometr (dane dla cyklu pomiarowego UE, zależne od wybranego rozmiaru opon). Jednostka napędowa modelu BMW 520d EfficientDynamics składa się, między innymi, z turboładowarki zamontowanej na łożyskach tocznych, układu wysokoprężnej recyrkulacji spalin, pompy oleju funkcjonującej według map pola pracy silnika oraz udoskonalonej technologii Common Rail z bezpośrednim wtryskiem paliwa, gdzie elektromagnetyczne wtryskiwacze zapewniają precyzyjne dozowanie paliwa z maksymalnym ciśnieniem 2000 barów.

Oprócz optymalizacji wydajności silnika i standardowej 8-biegowej skrzyni biegów Steptronic, udoskonalona charakterystyka aerodynamiczna oraz znacznie zmniejszona masa limuzyny w porównaniu do jej poprzednika, przyczyniają się do zmniejszenia poziomu zużycia paliwa i emisji CO2. Ponadto, w celu zoptymalizowania poziomu emisji, model BMW 520d EfficientDynamics Edition został wyposażony w technologię BMW BluePerformance, która oprócz filtra cząstek stałych, katalizatora utleniającego i katalizatora magazynowania NOx, posiada również katalizator SCR z technologią wtrysku AdBlue, jeszcze bardziej redukującego emisję tlenków azotu.

Bardziej intuicyjna obsługa: system nawigacji Professional z animowanymi przyciskami w układzie kafelkowym.

Najnowsze rozwiązania dla elementów sterowania, które zadebiutowały razem z nowym modelem BMW serii 5, będą dostępne dla innych serii, począwszy od marca 2017. W połączeniu z systemem nawigacyjnym Professional, wyświetlacz sterowania dla systemu iDrive będzie, dzięki nowemu, ulepszonemu interfejsowi graficznemu, zapewniał jeszcze bardziej intuicyjną obsługę w samochodach z BMW serii 7 i BMW serii 6, a także we wszystkich wariantach BMW M6. Pokładowy wyświetlacz zawiera menu w formie poziomo rozłożonych przycisków w układzie kafelkowym. Sześć takich przycisków, ułożonych w kolejności indywidualnie skonfigurowanej przez kierowcę, jest wyświetlanych w menu głównym po obu stronach ekranu. Zapewnia to wygodniejszy i szybszy dostęp do żądanej zawartości. Nowa opcja menu „Wiadomości” umożliwia dostęp do przychodzących wiadomości tekstowych i wiadomości e-mail, a także do informacji o stanie technicznym pojazdu.

Te funkcje są dostępne za pomocą opcji menu i symbolizowane przez animowane grafiki w trybie podglądu na żywo. Na przykład, w podglądzie i w widoku części mapy, przycisk menu nawigacji już wyświetla trasę pokonywaną obecnie przez samochód, podczas gdy menu rozrywki wyświetla tytuł aktualnie odtwarzanego utworu, a także okładkę albumu lub nazwę wybranej stacji radiowej.

BMW serii 7 z dodatkowymi systemami wsparcia kierowcy

Od wiosny 2017 roku BMW wprowadzi szerszy wybór systemów wspomagania kierowcy, aby zapewnić jeszcze większy komfort, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy w modelach serii 7. Od marca 2017 roku systemy zostaną włączone do pakietu wyposażenia opcjonalnego Driving Assistant Plus. Systemy wspomagania kierowcy oferują skuteczną pomoc w wielu sytuacjach drogowych, automatyzując czynności związane z jazdą. Na przykład, asystent kierowania i pasa jazdy, po raz pierwszy udostępniony w luksusowych limuzynach, zostanie uzupełniony o funkcję ostrzegania o zmianie pasa ruchu, która może być używana podczas jazdy na autostradach i innych drogach o rozdzielonych jezdniach. Przy prędkościach od 70 do 180 km/godz., kierowca może zainicjować zmianę pasa ruchu, trzymając dźwignię kierunkowskazu w położeniu jednego dotknięcia. Czujniki systemu następnie analizują sytuację na sąsiedniej jezdni. Jeśli wykryją, że ten pas jest pusty i nie ma żadnych pojazdów zbliżających się z dużą prędkością, asystent kierowania wspomaga zmianę pasa ruchu przez kierowcę.

Dodatkowym uzupełnieniem funkcji wspomagania kierowcy Driving Assistant Plus jest system unikania kolizji ActiveAssist. W przypadku konieczności szybkiej zmiany pasa ruchu w celu uniknięcia zbliżającej się przeszkody, system unikania kolizji zapewnia wsparcie kierowania nawet przy prędkości do 160 km/godz. Funkcja monitorowania przestrzeni z tyłu pojazdu, dostępna od marca w ramach pakietu wyposażenia, dostarcza sygnały wizualne i wydaje sygnały akustyczne, jeżeli kamera stereo zidentyfikuje znaki wskazujące, że kierowca przegapił drogę z pierwszeństwem jazdy. Nowe funkcje asystenta jazdy Driving Assistant Plus uzupełnia funkcja ostrzegania o złym kierunku ruchu. System ten analizuje dane nawigacyjne, dostarczając informacji o sytuacjach niebezpiecznych i interweniując, gdy pojazd porusza się w złym kierunku na ulicach jednokierunkowych, rondach czy wjazdach na autostrady.

Nowa opcja dla modeli z serii BMW 3 i BMW 4: Wielofunkcyjny wyświetlacz.

Dostępna od marca 2017 roku nowa funkcja z zakresu technologii wyświetlania zapewni jeszcze bardziej intensywne wrażenia z jazdy dla kierowców samochodów z BMW serii 3 i BMW serii 4, wyposażonych w opcjonalny wielofunkcyjny wyświetlacz. W pełni cyfrowy kolorowy wyświetlacz TFT składa się z czarnego panelu w kokpicie, dostarczającego informacji związanych z prowadzeniem pojazdu i zaprojektowanego według indywidualnego projektu. Kolorystyka, sposób przedstawienia graficznego i wybór zawartości może różnić w zależności od trybu jazdy wybranego za pomocą przycisku Driving Experience Control.

W trybie COMFORT wyświetlacz zawiera konwencjonalny obraz czterech okrągłych tarcz wskaźników. Funkcja zbliżenia podkreśla prędkość jazdy i obroty silnika. W trybie ECO PRO nowe informacje dotyczące obecnego zużycia paliwa zastępują licznik obrotów. W trybie SPORT, bieżąca prędkość jest wyświetlana w formie cyfry zajmującej centralną część panelu, a wybrany bieg jest widoczny w środku obrotomierza.

Modele z BMW serii 6 wyposażone w charakterystyczne detale na zewnątrz i wewnątrz pojazdu.

Od wiosny 2017 roku, nowe i atrakcyjne elementy specjalnego wyposażenia będą również dostępne dla modeli BMW serii 6. Opcje przeznaczone są dla samochodów BMW serii 6 Coupe, BMW serii 6 Cabrio i BMW serii 6 Gran Coupe, podkreślają sportowy charakter tych trzech modeli klasy premium. Oferta dostępnych kolorów nadwozia zostanie rozszerzona o nowy lakier w kolorze Sonic Speed Blue metalik. W połączeniu z pakietem M Sports oferowane są nowe dwukolorowe, 20-calowe aluminiowe felgi M ze stopów lekkich, z charakterystycznym wzorem w kształcie litery M, a także ogumienie mieszane o dobrej charakterystyce pracy awaryjnej, jak i wykończenie wnętrza z włókna węglowego.

Wygoda, ekologia i ekonomia: Rozwiązanie ładowania cyfrowego dla samochodów BMW i i BMW iPerformance.

Marka BMW została pionierem w zakresie zrównoważonej mobilności indywidualnej, nie tylko dzięki przełomowym projektom pojazdów i technologii napędów, ale również wielu innowacyjnym usługom. Najnowszą innowacją w tej dziedzinie jest funkcja cyfrowego ładowania akumulatorów wysokiego napięcia wykorzystywanych w samochodach BMW i i BMW iPerformance. Grupa BMW została pierwszym producentem samochodów oferującym wygodny system, który pomaga kierowcy skorzystać z taryf dla energii elektrycznej lub dużego udziału indywidualnie wygenerowanej energii słonecznej przy procesie ładowania.

W celu osiągnięcia jak największej ekonomiczności pojazdu, usługa ładowania cyfrowego BMW bierze pod uwagę nie tylko taryfy zmieniające się dynamicznie w ciągu dnia, ale także te, które obejmują ustaloną najwyższą i najniższą cenę. W rezultacie można całkowicie naładować akumulator po korzystnych stawkach nocnych.

W połączeniu z nowym BMW í Wallbox Connect, usługa ładowania cyfrowego może również zoptymalizować wykorzystanie energii elektrycznej z własnego systemu fotowoltaicznego. W tym przypadku ilość lokalnie wytwarzanej energii słonecznej można przewidzieć na podstawie danych dotyczących wydajności systemu i aktualnej prognozy pogody. Przy użyciu tych danych możliwe jest również ustalenie proporcji energii słonecznej, która nie jest wykorzystana w domu w czasie produkcji i dlatego może być wykorzystywana do wyeliminowania emisji przy poruszaniu się. W efekcie, całkowicie elektryczne i hybrydowe pojazdy są zintegrowane z otoczeniem domowym i indywidualną koncepcja wykorzystania energii.

Usługa ładowania cyfrowego automatycznie ustala start i zakończenie każdego procesu ładowania w celu osiągnięcia jak najlepszej efektywności kosztowej lub maksymalnej proporcji zielonej energii. W ramach tego procesu, harmonogram ładowania zawsze gwarantuje, że pojazd jest całkowicie naładowany przed żądanym czasem odjazdu, a jego wnętrze jest w pełni klimatyzowane. Ta unikalna usługa stanowi integralną część systemu BMW ConnectedDrive, dostępnego dla wszystkich samochodów BMW i i BMW iPerformance.

Nowe obręcze ze stopów lekkich dla modeli BMW X5 i BMW X6.

Od wiosny 2017 roku, oferta dostępnego fabrycznie wyposażenia dodatkowego dla modeli BMW X5 i BMW X6 zostanie po raz pierwszy rozszerzona o 21-calowe alufelgi, wcześniej dostępne wyłącznie w ramach oryginalnych akcesoriów BMW. Dwukolorowe alufelgi M o podwójnej konstrukcji z polerowanych szprych są dostarczane z ogumieniem mieszanym o charakterystyce eksploatacji awaryjnej. Są one dostępne razem z pakietem M Sports dla wszystkich wariantów, z wyjątkiem modeli BMW X5 sDrive25d, BMW X5 xDrive25d oraz BMW X5 xDrive40e iPerformance.

BMW X5 M i BMW X6 M – teraz z pakietem nawigacyjnym ConnectedDrive w standardzie.

Z początkiem wiosny 2017 roku, zakres standardowego wyposażenia dla modeli BMW X5 M i BMW X6 M zostanie uzupełniony o pakiet nawigacyjny ConnectedDrive, wyposażony w funkcje łączności komórkowej i ładowania bezprzewodowego. Pakiet obejmuje system nawigacyjny Professional, uchwyt na smartfona umożliwiający indukcyjne ładowanie telefonu komórkowego, usługę RTTI z asystentem parkowania, usługę hotspot WiFi, ConnectedDrive, usługi Concierge i usługi zdalne.

Udostepnij na:

About Author

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz