Bugatti w Polsce

0

Auto-Muzeum w Gostyniu

Maciej Peda wraz ze swoim ojcem Janem Pedą zajmują się muzeum, w którym możemy zobaczyć takie eksponaty jak: REO, Hanomag czy Studebaker. Samochody w ich sercach zawsze zajmowały specjalne miejsce, szczególnie te zabytkowe. Początki ich muzeum sięgają lat 60. W 1968 roku Jan Peda kupił swoje pierwsze zabytkowe auto, było to Studebaker.

Bugatti w Polsce

Ponadto, w ich hali muzealnej stoją obok siebie Maserati 3500GT, BMW 315/1 Sport z 1934 oraz Lorraine-Dietrich SMHI 1913. Z całą pewnością najcenniejszym i najbardziej ciekawym eksponatem jest Bugatti T40. Warto dodać, że Maciej Peda na co dzień jeździ tym samochodem. Co nie zmienia faktu, że właściciele pokazują również ten pojazd na zlotach pojazdów zabytkowych w Polsce oraz za granicą. Zdobywając tym samym nagrody i wyróżnienia. Bugatti T40 trafiło do Polski z Niemiec w 2004 roku. Co więcej, auto nie przyszło w „całym kawałku”, nowi właściciele montowali i składali wszystko własnoręcznie. Włożyli w to bardzo dużo pracy i serca. Jednych części było za mało, kolejnych brakowało.

Michał Śliwiński jest fotografem i filmowcem. Stworzył projekt #sliwinskiSTORIES, który zrodził się w odpowiedzi na coraz szerszą widownię fanów motoryzacji. Śliwiński przedstawia cykl video, który umożliwia widzom poznanie róznych historii ludzi z pasją oraz ich samochodów. Warto dodać, że Śliwiński może pochwalić się również współpracą z takimi markami jak: Toyota Motor Europe, Porsche Club Deutschland, BMW Inchcape czy Lexus Wrocław. Jest również autorem zdjęć promocyjnych dla Racetaxi99 i European Race Events.

Michał Śliwiński powiedział, że skupia się na szczegółach. Odbiorcy mają niemal poczuć na własnej skórze, jakie uczucie daje prowadzenie przedwojennego Bugatti z niezsynchronizowaną skrzynią biegów, wydającą charakterystyczny mechaniczny dźwięk. Dodał również, że podczas nagrań jego celem jest, by właściciele pojazdów zapomnieli, że są nagrywani. Daje to możliwość wejścia na inny, zdecydowanie bardziej intymny poziom rozmowy. Ponadto, Śliwiński działa w ten sposób, że jeśli pierwszy odcinek zostanie pozytywnie odebrany przez publiczność, kolejny kolejny realizuje w przeciągu trzech tygodni.

Premierowy odcinek cyklu filmów #sliwinskiSTORIES w reżyserii Michała Śliwińskiego:

Warto dodać na koniec, że Maciej Peda nie ma zamiaru sprzedawać Bugatti, zapytany o plany związane ze sprzedażą samochodu odpowiedział „auto odziedziczy mój syn, a potem wnuk”.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz