Cayman GT4 Clubsport – now odsłona Porsche

0

Porsche opublikowało klip promujący nowy model Cayman GT4 Clubsport, który zadebiutował w Los Angeles w listopadzie tego roku.

Lekkie coupe z centralnie umieszczonym silnikiem o mocy 385 KM bazuje na seryjnym modelu Cayman GT4, ale jako wersja skupiona na wyścigach nie posiada homologacji drogowej. Podobnie jak jego „cywilny” odpowiednik, Porsche Cayman GT4 Clubsport jest napędzany 6-cylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 3,8 litra. Torowy wariant występuje wyłącznie ze zmodyfikowaną, dwusprzęgłową przekładnią Porsche z manetkami zmiany biegów przy kierownicy. Wyposażono go także w mechaniczną blokadę tylnego dyferencjału przeznaczoną specjalnie do wyścigów.

Lekkie, kolumnowe przednie zawieszenie pochodzi z większego brata – Porsche 911 GT3 Cup. Z tyłu pracuje zmodernizowane zawieszenie kolumnowe z wahaczami poprzecznymi, również zaadaptowane z 911 GT3 Cup. Na przedniej osi zamontowano sześciotłoczkowe, jednoczęściowe, stałe zaciski aluminiowe, a na tylnej – ich czterotłoczkowe odpowiedniki. System ABS ma 12 stopni regulacji, a oprogramowanie ESP zostało zmodyfikowane pod kątem jazdy na oponach typu slick. Układ kierowniczy otrzymał elektromechaniczne wspomaganie.

Porsche Cayman GT4 Clubsport waży jedynie 1300 kg i jest fabrycznie dostarczany z wspawaną klatką bezpieczeństwa oraz kubełkowym fotelem z 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa.

Amerykański oddział Porsche już przyjmuje zamówienia na ten model. Ceny rozpoczynają się od 165 000 dolarów.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz