Inauguracja sezonu z udziałem niezwykłych gwiazd

0

7 i 8 maja odbędą się pierwsze wyścigi na torze Hockenheimring, będą to imprezy towarzyszące wyścigom serii DTM. Dodatkową niespodzianką będzie pojawienie się na torze dwóch niezwykłych gości, mowa o Andreasie Mikkelsenie oraz Scotcie Speed. Inauguracja sezonu z udziałem niezwykłych gwiazd jest zaskoczeniem dla wielu. Zarówno jeden jak i drugi kierowca posiada międzynarodowa sławę oraz ogromne doświadczenie.

Inaugurację drugiego sezonu wyścigów pucharu Audi Sport TT Cup odbędzie się na torze Hockenheimring w Niemczech. 7 i 8 maj będą pierwszymi dniami, na które zaplanowano wydarzenia tej serii. Inauguracja sezonu z udziałem niezwykłych gwiazd była długo przygotowywana. Trwała kilka miesięcy i dopiero teraz sześcioro uczestników różnych krajów – w tym Polki Gosi Reset staną na polach startowych.

„Tegoroczny skład to mieszanka nowicjuszy i doświadczonych kierowców, startujących w Audi Sport TT Cup już w ubiegłym sezonie” – mówi kierownik projektu, Philipp Mondelaers.

Co więcej, w tym sezonie jest osobna klasyfikacja nowych zawodników, która obok klasyfikacji łącznej, da jednemu z nich tytuł najlepiej zapowiadającego się kierowcy.

„Po tym, co mogłem zaobserwować podczas testów, oczekuję zaciętej walki na torze i częstych zmian na podium” – podkreśla Chris Reinke, kierownik Audi Sport customer racing.

W tegorocznej edycji do udziału w wyścigu udało się zaprosić kierowców z najwyższej klasy. Gwiazdy wyścigu siądą za kierownicami dwóch Audi TT o mocy 310 KM. Co więcej, Mikkelsen jest kierowcą Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). W 2015 roku wygrał rajd Hiszpanii, a w ostatnich dwóch latach zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej. Speed z natomiast w 2006 i 2007 roku startował w Formule 1, a w 2015 zwyciężył w Global Rallycross Championship (GRC).

Cała impreza będzie transmitowana na żywo oraz w aktualnych informacjach dnia przez stację telewizyjną SPORT1. Cała transmisja będzie darmowa.. Pierwszy wyścig z Hockenheim retransmitowany będzie w sobotę od godziny 22.30, a drugi w niedzielę od godz. 23.15. Wszystkie wyścigi można zobaczyć również na żywo lub z opóźnieniem, na SPORT1+ oraz w streamingu na www.sport1.de.

Wyścigowy weekend z Audi Sport TT Cup na Hockenheimring rozpocząął się treningiem w piątek o godz. 11.25. 30-minutowa sesja kwalifikacyjna rozegrana zostanie w sobotę o godz. 9.05, po czym o godz. 12.10 odbędzie się pierwszy wyścig. Drugi rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.20. Obydwa transmitowane będą na żywo na www.audimedia.tv.

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.audi.press-bank.pl.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz