Jak wykręcić zardzewiały odpowietrznik hamulca?

0

Wiele osób podczas wymiany podzespołów hamulcowych, czy też płynu hamulcowego natrafia na problem zardzewiałych hamulców. Często chcąc odpowietrzyć układ hamulcowy, trafiamy na opór! Odpowietrznik ani drgnie! Co zrobić, żeby go nie urwać?
Na zapieczony odpowietrznik mamy jeden sprawdzony sposób. Bierzemy niewielki młotek i uderzamy od góry w odpowietrznik. Może wydawać się to dość drastyczny sposób, ale jest skuteczny. Zawsze odkręcamy oczkowym kluczem. Należy to robić z ogromnym wyczuciem. Odpowietrznik lekko nam się spłaszczy,  ale trzeba się liczyć z tym ,że wymienimy go na nowy. Uderzamy w zacisk i delikatnie od boków na około również. Najlepiej robić to przez jakiś płaski klucz. Wszystko tak żeby drgania poluzowały spoiny korozji. Zalewamy następnie odrdzewiaczem. Powtarzamy proces.  Jak wykonamy delikatnie cały proces  to nie powinien się urwać.  Powoli i z wyczuciem wykręcić odpowietrznik. Dla wyjaśnienia! Uderzanie w zacisk i delikatne uderzanie w sam odpowietrznik ma na celu wprowadzić w rezonans elementy zacisku tak, aby doprowadzić do pęknięć spoin korozji. Nie żałujemy przy wszystkich czynnościach środków penetrujących i odrdzewiających.
UWAGA!!!
Jeśli zacisk jest aluminiowy to robimy to bardzo delikatnie jeśli żeliwny możemy uderzać mocniej.

W przypadku gdy odpowietrznik nam się urwie tak, że nie ma możliwości jego wykręcenia, należy w sposób bardzo ostrożny rozwiercić odpowietrznik dużo mniejszym wiertłem niż średnica jego samego. Użyć gwintownika do oczyszczenia i naprawienia gniazda.

Oceń artykuł abyśmy mogli tworzyć interesujące dla Ciebie artykuły

100%
100%
Ocena artykułu
  • Nie przydatny
    1
  • Pomógł mi
    10
  • User Ratings (4 Votes)
    7.5
Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz