Klasyczne Toyoty rozpoczęły sezon w Polsce

0

W ramach serii Motointegrator Classicauto Cup 2016 na torze w Ułężu odbyła się pierwsza edycja pucharu Toyota Cup.

W sobotę zawodnicy mogli wziąć udział w nieobowiązkowej serii treningów. Każdy z kierowców mógł przejechać specjalnie przygotowaną trasę dwukrotnie. Eliminacje pucharowe odbyły się w niedzielę, a rywalizacja została przeprowadzona na pięciu odcinkach. W sumie organizatorzy przygotowali 35 km tras.

Motointegrator Classicauto Cup 2016 to obecnie największy ogólnopolski puchar dla samochodów klasycznych i zabytkowych. Auta zostały podzielone na sześć grup i w ich ramach na poszczególne klasy pojemnościowe. Pierwsza eliminacja w tym roku zgromadziła ponad 170 załóg startujących w modelach wyprodukowanych przed 2000 r.

„Do udziału w pierwszej odsłonie Toyota Cup zgłosiło się 23 zawodników prowadzących klasyczne Toyoty. Wśród nich znalazł się nasz zespół, który w barwach Toyota Team Classic wystawił cztery modele Celica GT 6. generacji, za kierownicą których zasiadło sześciu kierowców – wyjaśnia Michał Horodeński, prezes Toyota Team Classic. – Wśród samochodów startujących w naszym pucharze znalazł się aktualnie produkowany model GT86, ale nie zabrakło też innych kultowych modeli sportowych, takich jak MR2 czy Supra”.

Wyniki Toyota Cup 2016

Grupa 3

  1. Michał Siewior Toyota MR2
  2. Michał Bilski Toyota MR2
  3. Arkadiusz Sałaciński Toyota Celica GT

 

Grupa 4

  1. Łukasz Kopiec Toyota Starlet GT Turbo
  2. Grzegorz Maleszewski Toyota Starlet GT Turbo
  3. Piotr Kordos Toyota Celica

 

Wyróżnienia

Tomasz Marek                 Toyota MR2

Radosław Słomski           Toyota MR2

Łukasz Kopiec                  Toyota Starlet GT Turbo

Andrzej Banul                  Toyota Celica GT4

Marcin Lewiński              Toyota GT 86

Wyróżnienia zostały przyznane dla najszybszych kierowców Toyot w każdej grupie, w której nie było klasyfikacji pucharowej.

W ramach Toyota Cup 2016 odbędą się w tym roku jeszcze cztery eliminacje: 2-3 maja w Kielcach, 18 czerwca w Toruniu, 10 września w Białej Podlaskiej i 8 października w Kielcach.

Wyniki zawodów są dostępne na http://classicautocup.pl/wyniki/wyniki-2016/.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz