Markę samochodu rozpoznajemy nie tylko po logo

1

Jak rozpoznajemy markę samochodu? Zazwyczaj jest to firmowe logo na masce lub pokrywie bagażnika. Jednak nie jest to znak charakterystyczny dla wszystkich marek. Samochody Lexus mają swój nietypowy znak poznawczy – jest nim atrapa chłodnicy, która kształtem przypomina klepsydrę.

Taki charakterystyczny kształt został zaprezentowany po raz pierwszy na początku 2011 roku w Nowym Jorku , w koncepcyjnym, hybrydowym sedanie LF-Gh. Model ten był pionierem kolejnej generacji GS. Taka forma służy podkreśleniu silnej osobowości nowych Lexusów, które zapewniają kierowcy komfort, doskonałą jakości, niepowtarzalny styl oraz czerpanie ogromnej przyjemności z jazdy.

Zapowiedź takiej chłodnicy można było dostrzec już w atrapie chłodnicy pierwszej generacji kompaktowego hatchbacka Lexus CT. Składała się z dwóch oddzielnych części: dolnej i górnej, boczne krawędzie zespalały się już w kształt z wyraźnie widocznym przewężeniem. Podobny podział widoczny był w czwartej generacji Lexusa GS.

Przedstawiając nowe modele i kolejne generacje wcześniejszych modeli, Lexus z uporem wyposażał je w klepsydrowy grill. Dziś mają go wszystkie auta oferowane przez firmę – od popularnego sedana IS, przez kompaktowy crossover NX i większego SUV-a RX, sportowe coupe RC, po prestiżową limuzynę z napędem hybrydowym Lexus LS 600h i najnowsze coupe LC.

Udostepnij na:

About Author

1 1

ZOBACZ INNE

1 komentarz

  1. Jeśli ktoś ma trochę pojęcia to każdy samochód rozpozna bez żadnych znaczków. Auta różnych koncernów mają swoje elementy wspólne po których wprawne oko może je rozpoznać. Wygląd auta jednak to nie wszystko ponieważ ważniejsze są chyba cechy takie jak: np bezawaryjność Toyoty takie cechy są ważniejsze od wyglądu np grilla.

Dodaj komentarz