mobiParking – aplikacja już działa!

0

Parkowanie w dużym mieście może być zadaniem trudnym i frustrującym. Na początku trzeba znaleźć wolne miejsce, a następnie parkomat i drobne w portfelu. O ile pierwszy problem nie został jeszcze skutecznie rozwiązany (choć producenci aut stale nad tym pracują), o tyle na drugi znaleziono już patent, a to za sprawą usługi mobiParking.

Dla większości zmotoryzowanych korzystanie z parkomatów to przykry obowiązek. Chyba każdy kierowca przeżył sytuację, w której do końca ważności biletu parkingowego pozostały 2 minuty, a koło samochodu czaiła się straż miejska. Dzięki rozwijającej się technologii i wszechobecnym smartfonom nie ma już potrzeby ukradkowego spoglądania na zegarek, wystarczy ściągnąć aplikację SkyCash (dostępna również na system Windows Phone, co w wielu przypadkach nie jest wcale takie oczywiste). Rejestracja w systemie jest prosta – należy podać kilka danych, takich jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy i ustalony przez użytkownika kod PIN. Po weryfikacji możliwe jest już zasilenie konta, z którego będą pobierane pieniądze za postój auta. Kolejnym ważnym krokiem jest dodanie numeru rejestracyjnego pojazdu, i tu dobra wiadomość dla osób poruszających się więcej niż jednym samochodem – istnieje możliwość dodania kilku numerów rejestracyjnych.

mobiParking hamujbezpiecznie

No dobrze, a skąd kontrolujący będzie wiedział, że kierowca nie pozostawił pojazdu bez biletu parkingowego? W tym celu trzeba wyposażyć się w naklejkę, którą można otrzymać w punktach obsługi strefy płatnego parkowania. Jest to niestety najbardziej czasochłonna czynność związana z użytkowaniem usługi. Po jej uzyskaniu pozostaje wybrać jedną z trzech opcji parkowania – najpopularniejszą i zarazem najwygodniejszą start/stop, na czas lub za kwotę. Plusem w stosunku do parkomatów jest to, że parkujący zapłaci za dokładny czas postoju swojego samochodu.

Dla kogo jest mobiParking? Na szczęście nie tylko dla mieszkańców dużych miejscowości, ale także tych mniejszych, bowiem usługa obejmuje 40 miast w Polsce. Z wygody parkowania mogą skorzystać także osoby nieposiadające smartfona poprzez szybkie kody oraz wiadomości SMS. Usługa ma więc charakter powszechny i jest łatwo dostępna.

Nowe technologie nie powinny utrudniać życia, tylko je ułatwiać. Tak też jest w tym przypadku, dlatego mobiParking jest usługą jak najbardziej godną polecenia.

Mariusz Przybylski

 

Udostepnij na:

About Author

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz