Moto Session Lubelskie Święto Motoryzacji 7-8 maja 2016

0

W weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r.

W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także  motocykli, a ponadto spotkania z pasjonatami motoryzacji, ciekawostki z branży
i ekstremalne pokazy.

Na terenie Targów Lublin zaparkują auta najbardziej znanych światowych firm. Wśród wielu modeli pojawią się premiery takich marek jak m.in.: Fiat, Ford, Opel, Peugeot, Renault, Mitsubishi, Skoda.  W strefie motorsport staną auta rajdowe i wyścigowe startujące w RSMP (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski) i GSMP (Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski). Ponadto – samochody off-road, amerykańskie, samochody po tuningu oraz sprzęt car audio.

Wrażeń dostarczą pokazy driftu, jazdy wyczynowej na motocyklach, elektrycznej deskorolce czy trajku.  Zwiedzający będą mieli okazję poczuć adrenalinę na fotelu pasażera w drift taxi.

Nie zabraknie wielu dodatkowych atrakcji, m.in.: symulatorów, malowania samochodu przez najmłodszych oraz konkursów. Nagrodą główną w jednym z nich będzie samochód przygotowany do udziału w wyścigu wraków organizowanych w Lublinie przez Stowarzyszenie Wrak Race.

 

Podczas Moto Session (w sobotę 7 maja) odbędzie się etap okręgowy XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Lublinie organizowany przez Polski Czerwony Krzyż. W Mistrzostwach udział biorą 5-osobowe drużyny szkół ponadgimnazjalnych, które przygotowują się do zmagań przez cały rok szkolny. Zadaniem drużyn jest udzielenie pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych stacjach urazowych. Ich działania oceniają Sędziowie – Instruktorzy Pierwszej Pomocy PCK, ratownicy.

Zapraszamy na Lubelskie Święto Motoryzacji!
Targi Lublin, ul. Dworcowa 11
Sobota 7 maja godz. 10:00-18:00
Niedziela 8 maja godz. 10:00-17:00
Strona www: www.motosession.pl.

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/258723374469640/?active_tab=posts

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz