NOCKA 2016 – Automobilklub Wielkopolski

0

3 grudnia 2016 r. Automobilklub Wielkopolski zorganizował 54. Nocną Jazdę Konkursową tzw. NNOCKĘ. Na starcie stawiło się 35 załóg. Nagrodę główną – DZIADA oraz zaszczyt organizowania przyszłorocznej edycji imprezy zdobyła załoga: Hubert Piątek/Beata Konon. Serdecznie gratulujemy!

Rajd Nocna Jazda Konkursowa (NJK) to wyjątkowy rajd samochodowy dla amatorów – nie potrzeba kasków ani specjalnie przygotowanych samochodów – organizowany przez zawodników, którzy wygrali poprzednią edycję.
Po raz pierwszy został rozegrany 10 listopada 1962 roku i jest to jeden z dwóch rajdów o najdłuższej tradycji organizowanych w Wielkopolsce.
Głównym jego celem jest podnoszenie umiejętności uczestników w zakresie zachowania się na drogach w trudnych, nocnych, zimowych warunkach oraz popularyzacja turystyki samochodowej wśród mieszkańców Wielkopolski.

Rajd rozgrywany jest w „normalnym” ruchu drogowym, a jego uczestnicy są zobowiązani do bezwzględnego stosowania się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego. Podczas rajdu organizowane są próby sportowe, które odbywają się na zamkniętych terenach ruchu tj. na Torze Poznań.

 

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz