Nowa Toyota Prius

2

Nowa Toyota Pirus została poddana niezależnym testom bezpieczeństwa Euro NCAP, w których uzyskała 5 gwiazdek. Druga oraz trzecia generacja zakończyła test z takim samym wynikiem. Co skutkuje, że jest to jeden z najbezpieczniejszych modeli swojej klasie.

Warto dodać, że Toyota ciągle ulepsza systemy bezpieczeństwa czynnego. Toyota Safety Sense jest najlepszym pakietem marki. Działania systemu opierają się na kooperacji kamery z dokładnym czujnikiem radarowym. Warto dodać, że ten system pomógł Pirusowi w uporaniu się z zaostrzonymi kryteriami Euro NCAP, które dotyczą ochrony pasażerów i pieszych w wypadkach drogowych oraz jakości i zasięgu aktywnych systemów bezpieczeństwa. Nowa Toyota Prius uzyskała wynik 92% za ochronę kierowcy i dorosłych pasażerów, 82% za ochronę dzieci oraz 77% za zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Ogólne sprawowanie systemów bezpieczeństwa czynnego oceniono na 85%.

Według raportu Euro NCAP, nowa Toyota Prius dostała największą liczbę punków za wytrzymałość na zderzenie boczne oraz za działanie systemu autonomicznego hamowania awaryjnego. Ponadto, w wyposażeniu nowej Toyoty Prius dostępny jest również system monitorowania martwego pola w lusterkach, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu i system monitorujący zmęczenie kierowcy. Warto wspomnieć również o bardzo dobrych wynikach w testach zderzeniowych Euro NCAP. Pokazują one korzyści dla bezpieczeństwa. Wzmocniona została między innymi o 60% struktura nadwozia Priusa, zbudowanego na nowej platformie TNGA. Szerokie użycie wysokowytrzymałej stali w kluczowych miejscach umożliwia skuteczną ochronę przedziału pasażerskiego przed skutkami wypadki.

Nowa Toyota Prius jest jedzmy bardziej znanych samochodów hybrydowych na świecie. Na uwagę zasługuje wynik sprzedaży, która przekroczyła już 3,5 mln egzemplarzy. Prius czwartej generacji ( debiut w Polsce miał miejsce w kwietniu tego roku) jest bardzo oszczędnym samochodem, który wykazuje się najniższą emisją dwutlenku węgla wśród aut nieładowanych z gniazdka. Nowa Toyota Prius ma elegancki charakter, nadwozie o zwiększonej sztywności oraz dopracowany układ zawieszenia zapewniają pewne, stabilne prowadzenie i dużą radość z jazdy.

 

Udostepnij na:

About Author

2 2

ZOBACZ INNE

2 komentarze

  1. Toyota zawsze była jedną z najbezpieczniejszych marek, choć przyznam szczerze, że jeszcze kilkanaście lat temu auto było lekko nudne. Teraz jednak to się zmieniło nowe modele takie jak Prius czy choćby Auris to już całkiem inna klasa samochodów. Systemy bezpieczeństwa takie jak wspomniany Toyota Safety Sense to krok w bardzo dobrym kierunku, który pozwoli uniknąć nieprzewidzianych sytuacji pewnie niejednemu kierowcy.

  2. Wygląda dobrze, ale ja zostaję jednak przy mojej ulubionej YAris. Częśto pożyczamy taką z PANEK w Opolu i jak dla naszej firmy nic lepszego niż taka Toyota nie mogło nas spotkać. 😉

Dodaj komentarz