Porsche 911 2.5 S/T

Nowe życie w Porsche 911

0

W Essen, na światowym pokazie samochodów Vintage, który pokazuje niecodzienne i historyczne modele pojazdów Porsche Classic również nas zaskoczy. Zaprezentuje odnowiony egzemplarz Porsche 911 2.5 S/T. Miłośnicy starych aut będą mogli je oglądać od 6 do 10 kwietnia.

Porsche 911 2.5 S/T, były zwycięzca w Le Mans w 1972 roku w ciągu ostatnich 2 lat przeszedł niezwykłą renowację, eksperci Porsche Classic przywrócili go do życia. Warto dodać, że pojazd po raz pierwszy wystąpi na targach. Renowacja tak wiekowego oraz wyścigowego samochodu okazała się sporym wyzwaniem dla ekspertów z Porsche Classic. Najwięcej trudności sprawiło nadwozie. Podczas sprawdzania stanu pojazdu w warsztacie, specjaliści odkryli, że „911” nie tylko została przerobiona na podobieństwo późniejszej serii G (1973-1989), ale co więcej miała wypadkową przeszłość. Ponadto korozja również mocno zniszczyła samochód, zaatakowała przede wszystkim nadkola, tunel oraz dach, który nie nadawał się do naprawy. Ponadto, naprawa nadwozia była szczególnie skomplikowana, ponieważ wymagała powrotu oryginalnej specyfikacji oraz rekonstrukcji przestrzeni nadkoli. Dzięki wszystkim zabiegom Porsche otrzymało „nowe życie”. Z zupełnie nowych części w pojeździe znajdziemy dach i podstawę zbiornika paliwa.

Warto dodać, że po zakończeniu prac blacharskich nadwozie Porsche 911 2.5 S/T zostało pokryte powłoką kataforetyczną (KTL), która zapewnia długotrwałą ochronę przed korozją zgodnie (zgodną z najwyższymi standardami technologicznymi obowiązującymi w produkcji seryjnej). Następnie przeprowadzono prace wykończeniowe i polakierowano karoserię na oryginalny, jasnożółty odcień o numerze 117.

Więcej informacji na temat Techno Classica: http://www.siha.de/tce_uk.php?m=1&ms=4.

Udostepnij na:

About Author

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz