Nissana GT R NISMO

Nowy rekord Guinnessa dla samochodu

0

Nissan GT-R NISMO ustanowił nowy rekord Guinnessa w kategorii driftu z najwyższą prędkością. To wydarzenie zapisało się tym samym w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co więcej, samochód wchodzi w poślizg kontrolowany przy prędkości 304,96 km/h. Masato Kawabata był szczęśliwcem, któremu udało się to osiągnąć. Pobił tym razem zdobywcę poprzedniego rekordu, którym był Polak – Jakub Przygoński. Zdobywca nowego rekordu Guinnessa jest japońskim mistrzem driftingu, zdobył również tytuł w serii D1 Grand Prix. Całe to wydarzenie miało miejsce na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Fudżajrze.

Nissan GT-R Nismo jest jednym z najbardziej kultowych pojazdów. Nie bez powodu pobił rekord. Pokazał wszystkie swoje możliwości w najlepszym świetle.Ustanawiając tak trudy do osiągnięcia rekord pokazał , że Nissan nie stoi w miejscu i, że pnie się na samą górę. Nissan GT-R Nismo przygotowany został przez GReddy Trust, przygotowując go pod tak nietypowy cel, samochód zestrojono pod katem zwrotności przy zachowaniu stabilności – co daje poczucie pełnego panowania nad pojazdem. Co więcej, samochód testowano na torze Fuji Speedway w Japonii. Założeniem mechaników z Greddy Trust było od samego początku wykonanie driftu z prędkością powyżej 300 hm/h. Warto dodać, że pracowali już trzy dni przed tym wydarzeniem, aby dobrze skonfigurowac i stuningować pojazd.

Wybór Międzynarodowego Portu Lotniczego w Fudżajrze nie był przypadkowy. Poosiada trzykilometrowy pas startowy, który okazał się odpowiednio długi. Jak widzimy, sprawdził się idealnie – nawet jako miejsce, gdzie ustanowiono nowy rekord Guinnessa. Warto dodać, że port podczas wydarzenia otrzymał wsparcie na każdym możliwym poziomie. Co prawda, pracownicy mieli tylko pięć dni na przygotowania, na które składało się między innymi stuningowanie Nissana GT R NISMO 2016 ale i tak wszystko wyszło idealnie.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz