Przepis na bezpieczny rower

0

Na terenie Głogowa zorganizowano specjalne miasteczko rowerowe w którym rywalizowali o tytuł najlepszego uczestnicy rowerowego turnieju pn. „Przepis na bezpieczny rower”. Turniej organizowany przez miejscowych policjantów skierowany jest do uczniów klas czwartych szkół podstawowych. Uczestniczący w nim zawodnicy musieli wykazać się m.in. umiejętnościami praktycznymi w jeździe rowerem oraz znajomością przepisów ruchu drogowego w teorii i praktyce.
Turniej głogowscy policjanci zorganizowali już po raz czwarty, co powoduje, że wpisał się on na stałe do kalendarza imprez poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jego głównym celem jest popularyzowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy rowerem, uczenie prawidłowych zachowań na drodze oraz pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. W spotkań w ramach tej imprezy sportowej funkcjonariusze przypominają też zawsze jej uczestnikom o prawidłowym wyposażeniu swoich rowerów, stosowaniu kasków ochronnych, elementów odblaskowych i odpowiednich systemów oświetlenia.

Podczas zawodów tym razem czwartoklasiści musieli wykazać się sporymi umiejętnościami teoretycznymi i praktycznymi. Każdy uczestnik rozwiązywał najpierw test z wiedzy na temat przepisów obowiązujących w ruchu drogowym i wykazywał się znajomością ogólnych zasad bezpieczeństwa. Drugim etapem konkursu była cześć praktyczna, gdzie zawodnicy na rowerach pokonywali specjalny tor jeżdżąc uliczkami miasteczka ruchu drogowego.
Komisja oceniała umiejętności praktyczne oraz znajomość przepisów ruchu drogowego w teorii i praktyce, a także wygląd rowerzysty i jego wyposażenie. Przygotowanie roweru do jazdy również wpływało na ocenę końcową.
Główną nagrodą w konkursie był rower górski ufundowany przez jeden z miejscowych supermarketów.

Zwycięzcą turnieju została Agata Polak reprezentująca Szkołę Podstawową w Jerzmanowej. Drugie miejsce zajął Wiktor Stodoła ze Szkoły Podstawowej w Kotli, a trzecie Zuzanna Keep Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali także specjalne koszulki okolicznościowe oraz drobne upominki.

Turniej, jak co roku wsparły lokalne samorządy i instytucje.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz