Przewóz osób – bezpieczeństwo w transporcie

0

Coraz częstsze wyjazdy służbowe, integracyjne, akademickie czy szkolne wycieczki sprawiły, że w ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na wynajem autokarów i busów przystosowanych do transportu osób. Wyjeżdżamy coraz chętniej i coraz dalej – także za granicę, dlatego tym bardziej powinniśmy dbać o bezpieczeństwo w czasie podróży.

Uprawnienia i licencje
Przed podjęciem decyzji o wynajęciu autokaru warto się upewnić, że wybrana przez nas firma  posiada uprawnienia do przewozu osób oraz odpowiednie licencje i ubezpieczenia. By przewoźnik uzyskał taką licencję, musi spełnić szereg wymagań, jak choćby spełnić warunek tak zwanej dobrej reputacji – tzn. wykazać się oświadczeniem o niekaralności. Ponadto wymagane jest otrzymanie certyfikatu kompetencji zawodowych, który przyznaje się wyłączenie osobom z doświadczeniem w zawodzie powyżej 5 lat po zdaniu testu potwierdzającego owe kompetencje zawodowe. Osobny egzamin przygotowuje się dla przewoźników wykonujących usługi transportowe poza granicami Polski.

Kierowca
Po potwierdzeniu wiarygodności firmy zajmującej się przewozami autokarowymi można dowiedzieć się nieco więcej na temat kierowcy. To przecież osoba, której powierzamy życie i zdrowie swoje, bliskich czy współpracowników. Kierowcy pracujący w firmach zajmujących się przewozem osób oraz wynajmem autokarów czy busów są zobowiązani przechodzić okresowe badania kontrolne, sprawdziany techniki prowadzenia pojazdu czy kultury jazdy. Najlepsze firmy transportowe w Krakowie i nie tylko dbają także o doskonalenie ich umiejętności zawodowych, delegując na dodatkowe kursy, choćby właśnie z technik jazdy.

Komfort i wygoda
Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że dłuższą czy krótszą podróż chcemy spędzić w komfortowych warunkach. Poczucie bezpieczeństwa zapewni weryfikacja licencji i ubezpieczeń firmy przewozowej oraz doświadczenie kierowcy, ale w trasie niebagatelną rolę pełnią także nowoczesne busy i autokary. Firma M-BUS Kraków przewóz osób posiada w swym taborze  mikrobusy oraz autobusy spełniające rygorystyczne normy emisji spalin EURO 5 i EURO 6. Ponadto wyposażone są one w Wi-Fi, a na półce nad głową pasażera znajduje się łącze ładowarki USB. Zapewnia to nie tylko możliwość obejrzenia filmu w dłuższej podróży, ale także nieustanny kontakt z kontrahentami w czasie wyjazdu służbowego.

W wyborze firmy transportowej kierujmy się tymi kilkoma wytycznymi – wiarygodność potwierdzona certyfikatami, doświadczenie kierowcy, komfort jazdy – abyśmy zawsze docierali bezpiecznie do celu. Szerokiej drogi!

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz