Przygotowanie do kupna używanego samochodu – miernik lakieru

1

Kto kiedykolwiek przymierzał się do zakupu używanego samochodu, na pewno od każdego sprzedającego usłyszał nieskazitelną historię eksploatacji auta, która składała się ze spokojne jazdy bez najmniejszej choćby stłuczki czy zadrapania. Oczywiście autem jeździ tylko żona sprzedającego, a ona nie pali i prowadzi bardzo ostrożnie.

Być może samochód, który chcesz kupić, rzeczywiście jest zadbany i nigdy nie został nawet zarysowany, ale zanim zdecydujesz się na kupno, warto to sprawdzić. Sprawność silnika, hamulców, zawieszenia itp. najlepiej pozostawić specjaliście, do którego możemy się wybrać wraz z właścicielem. To, co bardzo ważne, a co możemy sprawdzić samodzielnie, to na pewno lakier i elementy karoserii.

Pomoże Ci w tym profesjonalny tester lakieru P-11-S-AL z funkcją automatycznego pomiaru na powierzchniach stalowych, aluminiowych i stali ocynkowanej oraz wykrywania rodzaju podłoża. Miernik ten wykonuje pomiary zarówno na elementach płaskich, jak i nierównych. Dźwiękowa sygnalizacja urządzenia wskaże Ci elementy nadwozia posiadające oryginalny lakier, pomalowane drugą warstwą lakieru, a także szpachlowane. Urządzenie wyposażono ponadto w sondę niwelującą drgania ręki, latarkę LED czy wyświetlacz. Zakres pomiarowy tego miernika wynosi: od 0 µm do 1990 µm. Jakość testera lakieru P-11-S-AL potwierdza certyfikat CE.

Dokładne sprawdzenie powierzchni lakieru może wykryć wcześniejsze wypadki czy poważne naprawy samochodu. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej kupić samochód, który naprawdę jest bezwypadkowy lub przynajmniej po drobnej naprawie lakierniczej, a nie poważnej kolizji.

Po więcej informacji zajrzyj na: http://www.bluetechnology.pl/

Udostepnij na:

About Author

1 1

ZOBACZ INNE

1 komentarz

  1. Miernik lakieru ważna sprawa a ja jeszcze prosze kumpla co ma swój warszat żeby ze mną podjechał obejrzeć samochód. On fachowym okiem wie na co spojrzec i mi sprawdzi od razu czy idzie zamienniki w dobrych pieniądzach z delphi zamówić. Miałem przez to kilka nieudanych wyjazdów ale w końcu udało sie znaleźć uczciwego sprzedającego i fajne autko za przyzwoity hajs kupić

Dodaj komentarz