Rajd Pojazdów Zabytkowych i “Truskawisko” 18 czerwca

0

W dniu 18 czerwca, już po raz czwarty odbędzie się impreza pod nazwą „Truskawisko” organizowana przez Automobilklub Wielkopolski i Stowarzyszenie Światowid. Tym razem główną bazą jest Czerniejewo. Drugi rok z rzędu impreza połączona jest z Rajdem Pojazdów Zabytkowych. W tym roku weźmie w nim udział ok. 45 pojazdów, w tym pięć pojazdów sprzed 1945 roku. Trasa będzie miała prawie 130 km i będzie prowadzić m.in. przez miejscowości: Żydowo, Niechanowo, Trzuskołoń, Orchowo, Powidz, Witkowo. Trasa jest pełna niespodzianek i zadań związanych zarówno z historią motoryzacji, precyzyjnym prowadzeniem pojazdów jak też zagadkami kulinarnymi. Start i meta zlokalizowana będzie przy pałacu w Czerniejewie. Tam również o godz. 18.00 odbędzie się pokaz elegancji, podczas którego uczestnicy zaprezentują swoje auta oraz adekwatne stylizacje ubrań prezentowanych załóg – zapowiada Komandor Rajdu Wojciech Jórga. Uczestnicy rywalizować będą w trzech klasyfikacjach wg wieku pojazdu. Osobną klasyfikację będą miały również zabytkowe samochody marki Volvo.
Oprócz rajdu klasyków w programie imprezy znalazło się całe mnóstwo innych ciekawych atrakcji. W samo południe ruszy otwarty rajd rowerowy. W godzinach od 13.00 do 15.00 przyjmowane będą do konkursu potrawy z truskawkami. Oceny potraw dokona Jury pod kierownictwem Roberta Makłowicza. W konkursie przewidziano nagrody w 7 kategoriach. Pan Robert Makłowicz – główny gość tegorocznego Truskawiska ok. godziny 19.00 wykona swój pokaz kulinarny, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
W ciągu całego wydarzenia na terenie Zespołu Pałacowo –Parkowego odbędzie się również targ produktów lokalnych, babska szafa a na zakończenie, ok. 20-tej koncert zespołu GoodNight.

W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka publiczna na Fundusz Stypendialny „Młody Wielki”, wspierający społeczną aktywność młodzieży w wieku 15-21 lat. Oprócz zbiórki, fundusz zasilą także dochody z całej imprezy. 5% procent wszystkich wpłat sponsorskich oraz wpłat uczestników rajdu pojazdów zabytkowych są przeznaczone również na Fundusz Stypendialny. Głównymi sponsorami imprezy są firmy: HAWA, VOLVO, MOTUL, Grinbud, Hotel Biały, Drukarnia Majorczyk, Amika Konsorcjum oraz Volvofan.

Więcej informacji na stronach: www.truskawisko.pl www.aw.poznan.pl www.stowarzyszenieswiatowid.pl

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz