Sezon żeglarski z Volvo

0

W zeszłym miesiącu Volvo zaczęło sezon żeglarski. 27 kwietnia w Sopocie odbył się chrzest wyczynowego katamaranu Volvo-Roca. Co więcej, będą na nim pływać bracia Paweł i Piotr Tarnaccy, którzy tworzą Team 77 Racing. Jest to najszybsza jednostka w Polsce, osiąga prędkość 35 węzłów, w przeliczeniu jest to ok. 70 km/h.

Volvo-Roca jest pierwszą jednostką typu Flying-Phantom w Polsce. Katamaran wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, między innymi z włókna węglowego, co sprawia, że jest niezwykle lekki. Pływaki mają długość ok. 5 m, a maszt mierzy 10 m – daje to łączną wagę 155 kilogramów. Zastosowane zostały hydro-skrzydła, daje to wrażenie, że łódź unosi się nad wodą. Kierowanie katamaranem nie należy do najłatwiejszych zadań, aby ją opanować potrzebne są duże umiejętności oraz bardzo dobra kondycja.
W skład zespołu echodzą doświadczeni żeglarze: bracia Tarnaccy. Piotr jest wielokrotnym mistrzem świata w klasie Micro, a Przemysław zdobywcą tytułu w match-racingu. Ich wsparciem będą Maciej Ruwiński i Maciej Marczewski.

Tegoroczny sezon żeglarski z Volvo zapowiada się pracowicie. Team 77 Racing zamierza w tym roku startować 15 razy, najbliższy start będzie miał miejsce już w połowie maja.

Piotr Tarnacki mówi, że osiąganie ekstremalnych prędkości wiąże się z dużą dawką adrenaliny, choć czasem zdarzają się błędy, których i oni pewnie nie unikną. W tym sezonie nastawiają się jednak na zdobywanie wysokich pozycji w regatach kategorii Open, w których liczy się prędkość jachtu .

Wspieranie teamu 77 racing to jedna z wielu aktywności żeglarskich, w jakie zaangażowane jest Volvo Car Poland. W tym sezonie zobaczymy także zmagania juniorów z zespołu Volvo Youth Sailing Team. Wspieramy rozwój ich talentów, bo chcemy, by zdobywali medale na olimpiadzie w Tokyo 2020. Volvo zaangażuje się także w takie imprezy jak Volvo Gdynia Sailing Days i Energa Sopot Match Race, które obędą się w lipcu – powiedziała Izabela Roszkowska-Augustyniak z Volvo Car Poland.

Więcej informacji o jachcie i teamie:
Facebook
77racing.pl

 

Udostepnij na:

About Author

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz