Skoda Kodiaq – wnętrze

0

Wiemy już, jak wygląda nowy duży SUV ŠKODY w środku. Na krótko przed światową premierą nowego modelu czeski producent pozwala zajrzeć do jego wnętrza. Zdjęcia wskazują, że ŠKODA przeniosła swój nowoczesny, wyrazisty i ekspresyjny język stylistyczny do kokpitu i całej kabiny.

Równocześnie, fotografie wskazują na wysokie standardy czeskiej marki w zakresie funkcjonalności i jakości wykonania. ŠKODA po raz kolejny ustanawia nowe standardy w zakresie przestronności wnętrza: model Kodiaq posiada największy bagażnik w zestawieniu ze swoją kluczową konkurencją, a opcjonalnie dostępny jest w wersji siedmioosobowej.

Wnętrze ŠKODY Kodiaq emanuje siłą i solidnością, ale jednocześnie wita pasażerów przyjaznym charakterem. Tak jak wszystkim samochodom marki, tak i modelowi Kodiaq udaje się połączyć nowoczesny i ponadczasowo elegancki styl z funkcjonalnymi właściwościami charakteryzującymi dobrego SUV-a.

Ekspresywnie, ale mądrze zaprojektowana deska rozdzielcza jest czytelna i pozbawiona zbędnych elementów. Podzielona jest na dwie strefy – dla kierowcy i pasażera. Projekt wnętrza charakteryzują przykuwające wzrok pionowe detale stylistyczne, jak cztery otwory nawiewów wentylacji. Środkowe z nich otacz- ają centralny ekran i układają się w intrygujący motyw: ich krawędzie biegną do góry panelu środkowego i tworzą trapezoidalny kształt, naśladujący ten na masce modelu.

Duży wyświetlacz ma elegancki, kryształowy design utrzymany w duchu „Simply Clever” – jest logiczny i intuicyjny. Wszystkie przełączniki i funkcje są łatwo dostępne. Siedzenia są wykonane z materiałów wysokiej jakości, gwarantując kierowcy i pasażerom doskonały poziom komfortu.

Ponadprzeciętna przestrzeń, która wyznacza nowe standardy w klasie, to specjalność każdej ŠKODY: twórcy modelu Kodiaq wygospodarowali maksymalną możliwą ilość miejsca przy wymiarach zewnętrznych 4,7 metra długości i 1,88 metra szerokości. Po raz pierwszy w historii ŠKODY model opcjonalnie oferuje aż siedem miejsc siedzących. Dzięki przesuwanym i składanym miejscom siedzącym, konfigurację wnętrza można aranżować na wiele sposobów, zależnie od potrzeb.

Z pojemnością od 720 do 2 065 litrów (po złożeniu kanapy), pięcioosobowa ŠKODA Kodiaq oferuje największy bagażnik ze wszystkich samochodów w swojej klasie .

Wysoki poziom komfortu eksploatacji gwarantują między innymi podgrzewana kierownica oraz ponad trzydzieści przemyślanych rozwiązań „Simply Clever”, takich jak wysuwane osłony krawędzi drzwi („Door Protection”), elektryczne zabezpieczenie tylnych drzwi dla dzieci i zagłówki ułatwiające komfortowy sen.

Nowa ŠKODA Kodiaq będzie świętować swoją premierę już 1 września 2016 roku w Berlinie. Imponujące widowisko filmowe, muzyczne i choreograficzne towarzyszące temu wydarzeniu będzie transmitowane na żywo w internecie od godziny 19:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Każdy może zobaczyć 45-minutową prezentację samochodu podczas przekazu na żywo. Media posiadają także możliwość przekazu transmisji w swoich własnych kanałach.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz