Toyota Hybrid na wyścigu w Silverstone

0

W ten weekend rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). Są to 6-godzinne wyścig w Silverstone w Wielkiej Brytanii. W tym roku Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, TS050 Hybrid. Ponadto, Toyota będzie walczyć o odzyskanie tytułu mistrza, który wywalczyła w 2014 roku.

W tym sezonie seria FIA WEC będzie się składała z 9 wyścigów, najważniejszy jest 24-godzinny wyścig w Le Mans. Warto dodać, że w Silverstone nowy TS050 Hybrid będzie brał udział po raz pierwszy. Toyota TS050 Hybrid składa się z 2,4-litrowego silnika benzynowego twin-turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz dwóch silników elektrycznych na przedniej i tylnej osi, tym samym wykorzystuje energię gromadzoną podczas hamowania rekuperacyjnego w akumulatorze litowo-jonowym o pojemności 8 MJ.
Tak jak w zeszłym roku, Toyota wystawi dwa samochody. W jednej i drugiej drużynie za kierownicą siądą Brytyjczycy. Bolid #5 poprowadzi mistrz świata z 2014 roku, Anthony Davidson, będzie się on zmieniał z Sébastienem Buemim oraz Kazukim Nakajimą. Natomiast kierowcy bolidu #6 b będzie Mike Conway, Francuz Stéphane Sarrazin i Kamui Kobayashi. Tor w Silverstone posiada wiele szybkich zakrętów, co więcej kierowcy będą się mierzyć z nieprzewidywalną pogodą na Wyspach. Jak pamiętamy, w 2014 roku intensywny deszcz doprowadził do przedwczesnego zakończenia wyścigu. Warto dodać, że Toyota znalazła się na podium w każdym wyścigu w Silverstone w ramach serii FIA WEC. W 2014 roku TS040 Hybrid zajął pierwsze miejsce.

TOYOTA GAZOO Racing w 6-godzinnym wyścigu w Silverstone:
2012 #7: kwalifikacje 3. miejsce, wyścig 2. miejsce
2013 #7: kwalifikacje 1. miejsce, wyścig 4. miejsce; #8: kwalifikacje 2. miejsce, wyścig 3. miejsce
2014 #7: kwalifikacje 1. miejsce, wyścig 2. miejsce; #8: kwalifikacje 5. miejsce, wyścig 1. miejsce
2015 #1: kwalifikacje 4. miejsce, wyścig 3. miejsce; #2: kwalifikacje 6. miejsce, wyścig 4. miejsce

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz