Uszkodzenia klocków hamulcowych- przegrzanie, spalenie klocków

0

Jadąc na wycieczkę samochodem z swoją rodziną podczas kolejnych hamowań, coś jakby hamulec nie jest taki jak powinien. Co się dzieje? Dlaczego? Czy znacie odpowiedź na te pytania?
Każdy pojazd ma odpowiednia dostosowane hamulce do swoje konstrukcji, mocy  oraz zastosowania. Zdarza się jednak tak, że styl jazdy kierowcy, obciążenie lub tzw ciężka noga uszkodzi termicznie okładziny cierne.

Zwęglony klocekbędzie miał częściowo lub na całej powierzchni spalony lub zeszklony materiał cierny. Na powierzchni klocka będą widoczne szkliste linie lub plamy. Bardzo często z przegrzania okładziny pęka struktura okładziny. Jest to spowodowane długim oddziaływaniem nadmiernie wysokiej temperatury w związku z intensywnym używaniem, blokowaniem się hamulca lub wadliwym uchwytem klocka. Długi przeciągane hamowania np na autostradzie również są mocno niszczące. Przyczynia się to do zmniejszenia wydajności hamowania, a materiał staje się kruchy. Często w takich sytuacjach jeśli nie zmienimy klocków, może dojść do dalszych uszkodzeń układy hamulcowego np. do odkształceń tarcz.

Udostepnij na:

O autorze tekstu

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz