Wielkopolanki za kółkiem 2017

0

“Wielkopolanki za kółkiem” to tradycyjna już impreza tylko dla Pań, organizowana przez Automobilklub Wielkopolski.

Z okazji Dnia Kobiet panowie zapraszają Panie, kobiety, dziewczyny na rajdową imprezę, podczas której mogą poczuć się  swobodnie i nie są skrępowane obecnością osób innej płci.

W bieżącym roku, rajd “Wielkopolanki za kółkiem” zaczyna się i kończy na Torze Poznań.
Tutaj odbędzie się zbiórka, start do imprezy, meta rajdowa i oczywiście próby sprawności jazdy samochodem. Do  dyspozycji uczestniczek jest cała nitka Toru Poznań. Będzie to jedna z nielicznych możliwości przejechania się po asfalcie wyścigowego toru, poznania jego zakamarków, zakrętów i prostych i to na dodatek na pokładzie własnego samochodu.
Na torze rozegrane zostaną cztery próby sprawnościowe, w tym jedna “otwarta”, którą zawodniczki będą mogły jeździć wielokrotnie, “aż do pustego baku”.
Oczywiście oprócz prób, uczestniczki pojadą na trasę rajdową składającą się z dwóch odcinków i zadania specjalnego. Odcinki rajdowe będą tematycznie zorientowane wokół gwary wielkopolskiej oraz historii Bambrów.
Poznają również kilka ciekawostek i obiektów związanych ze szkolnictwem i nie tylko, na terenie Powiatu Poznańskiego. Będą też do rozwiązania zagadki i quizy związane z trasą.

Na mecie, nie zabraknie tradycyjnej “ścianki” na której  zrobione zostaną zdjęcia do dyplomów. Będą również inne atrakcje, które z pewnością, nie pozwolą się nudzić podczas oczekiwania na zakończenie imprezy, podczas którego udekorowane zostaną zwyciężczynie klasyfikacji rajdowej, zwyciężczynie prób sprawnościowych i zadań specjalnych. Oprócz Pucharów, Dyplomów nie zabraknie też nagród i upominków. Żadna uczestniczka nie pozostanie bez najdrobniejszego chociaż upominku.

Warto nadmienić, że Rajd „Wielkopolanki za Kółkiem” jest współfinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego.

Zapraszamy.

Informacje o rajdzie oraz warunki uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski pod adresem http:// http://www.aw.poznan.pl/
oraz na portalu społecznościowym https://www.facebook.com/rajdwielkopolankizakolkiem

Udostepnij na:

About Author

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz