Wystawa w Audi Museum Mobile

0

Audi Museum Mobile zaprezentuje dwanaście samochodów typu coupé na wystawie “Dynamic Sculptures tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi“. Prezentowane samochody wyprodukowane były w latach trzydziestych ubiegłego wieku i sięgają aż swą historią do czasów współczesnych. Wystawę można oglądać od 3 maja do 18 września. Tematem przewodnim ekspozycji jest wyjątkowa forma karoserii coupé oraz geneza tego typu samochodów.

Typ karoserii coupé budzi wiele emocji. Swoją genezę ma w konstrukcji powozów, która szybko stała się symbolem elegancji i dobrego wzornictwa w branży motoryzacyjnej. Gdy samochody tego typu po raz pierwszy pojawiły się na ulicach, nazywano je „Les Désobligeantes”, czyli niezobowiązujące. Z biegiem lat tak wyposażone, wysokiej jakości samochody typu coupé stały się pojazdem elit w europejskich metropoliach.

Model coupé kształtował się stopniowo, aż do tego, który obowiązuje współcześnie – krótki, spłaszczony dach osadzony na dwóch słupkach, z dwoma miejscami we wnętrzu. Największy rozkwit coupé przypada na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Do najsławniejszych należały: Mille Miglia, Targa Florio, Liege – Rzym – Liege. Charakterystyczne na coupé było połączenie niezwykłej formy zewnętrznej z najlepszymi rozwiązaniami technicznymi.

Jak coupé zmieniały się przez te lata? Jak będą wyglądały w przyszłości? Na te pytania odpowie wystawa „Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi“.

Podczas wystawy zobaczyć będzie można: DKW Meisterclasse Coupé, którego karoserię wykonała specjalistyczna firma Hebmüller, DKW Monza z roku1956, egzemplarz Auto Union 1000 Sp z 1958 oraz NSU Sport Prinz z 1959. Kapitalnym powojennym coupé, który stworzony został pod marką Audi, jest wystawione Audi 100 Coupé S z roku 1970. Natomiast symbolem powrotu czterech pierścieni do segmentu premium są: Audi Coupé GT z 1980, Audi quattro z 1981, Audi Sport quattro z 1983 i Audi Coupé z roku 1988. Zwiedzający będą mogli również obejrzeć ikonę stylistyki, Audi TT pierwszej generacji, z roku 1998. Najbliższe nam czasy dokumentuje z kolei Audi A5 z roku 2007.

Udostepnij na:

About Author

0 0

ZOBACZ INNE

Dodaj komentarz